Czech
PLAVÁNÍ DĚTÍ

 

 
Úvod


  
Příměstský plavecký tábor. Červenec 2012.

Tak jsme se dočkali. V pondělí 9.7.2012 se už v 6:30 začaly scházet děti k příměstskému plaveckému táboru v hale plaveckého bazénu v Českém Krumlově. Po loňském, úspěšném, prvním turnusu, se do toho letošního přihlásilo 30 dětí ve věku od 4 do 11 let.

PONDĚLÍ 9.7.2012

Ráno začalo hraním na koberečku (jelikož nám počasí nepřálo), seznámením se s instruktorkami a bazénem, poučením o bezpečnosti a chování v areálu bazénu. Ve třičtvrtě na devět si děti vybalily plavky, osušky, šampony...do skříněk v šatně a musím říct, že opravdu pěkně si všechny věci srovnaly. (Doufám, že jim to vydrží celý týden. :-)).

Plavky, ručník, brýle a šup do bazénu. Plaváčky jsme rozdělily do třech skupin dle jejich plaveckých dovedností. Nejlepší plavce trénuje Zita, dobré plavce trénuje Mirka a šikovníčci jsou se mnou, se Zuzkou medúzkou. Na začátek jsme procvičily základní plavecké pohyby, zopakovaly co jsme se naučily v dubnovém kurzu a nakonec si zkusily šipky a lovení.

V 10:30 svačinka (jogurt a BBbrumík), které jen tak "zašuměly" v bříškách. V 11:00 tvořeníčko. Dnes děti vytvářely obrázek s rybkou, medúzkou a mušličkou, dotvořily jej písečnou pláží, vložily do papírového rámečku a který má už teď svoje místo na poličce v pokojíčku.

U tvořeníčka vyhládlo a knedlík, maso, omáčka a výborná polévka zaplnily bříška na dlouhou dobu. Po obídku, na koberečku, dětem Zuzka přečetla pohádku o vejci, které šlo na vandrovku. Medúzáčci si odpočinuli a chvilku se zdálo, že jsou opravdu unaveni. Zdání ale i tentokrát, jak je u dětí zvykem, klame. Za půl hodinky byly čilé jako rybky a připraveny k odpolednímu hraní a dovádění ve vodě. Na fotkách je vše vidět. Lépe bych to nepopsala.

Den rychle utekl a už tady byli rodiče, kteří se na své ratolesti moc těšili. A my se těšíme na zítra, protože budeme barvit trička. Tak hurá zítra.

ÚTERÝ 10.7.2012

Dnešní den začal v 6:20 příchodem prvních ranních ptáčat Jarouška a Evičky Šebestových. Obdivuhodné co všechno děti snesou. Já jsem měla co dělat, abych vstala. Do osmi jsme už byli všichni a přibyla i Perta Kohoutková. Plný počet plaváčků 30 se odebralo do šaten, sprch a do bazénu a v osm začal plavecký výcvik. Dobrá ranní rozcvička s Verunkou a šup do vody. Velkým překvapením byl Martin Mařík, který po roce dnes konečně plaval ve velkém bazénu, a podotýkám, s úsměvěm na rtech. Velká pochvala a radost. Hodina a půl v bazénu utekla jako voda a už na nás čekala svačinka (chlebík s rybí pomazánkou). Mňam.

Konečně vysvitlo sluníčko a mohly začít hry na zahradě. Kluci a holky, každá skupinka vzlášť, si na zahradě postavili stany. Děti se moc těšily na pobyt ve stanu a mnohé se ptaly zda v nich můžou dnes spát. No, nikdy neříkej nikdy. Kdo ví, jestli ze čtvrtku na pátek nějaké spaníčko nebude... :-)

K obědu byl holandský řízek s bramborovou kaší a, no, nezbylo. Asi byl velký hlad.

Po obědě tvořeníčko. Dnes jsme barvily trika s medúzkou. Zítra se vám v nich vyfotíme.

Odpolední hraníčko ve vodě a svačinka. Nedočkavý rodiče už čekali na svoje ratolesti v hale a, no moc je jim domů nechtělo.

STŘEDA 11.7.2012

Ráno, náročné ráno, ale dnes Janička. Moc jí za to děkuji.

Plaváníčko, dnes zádová poloha a šipky. Plavání ve dvojicích a sranda plavání.

Tvořeníčko bylo zaměřené na jemnou motoriku rukou. Děti navlékaly korálky a vytvářely chobotničku. Takového soustředění jsem dlouho neviděla. Holky, ale i kluci se do navlékání korálků zabrali tak, že bylo slyšet jenom jejich dýchání. Ovšem, jak jistě tušíte, jenom na chvilku.

K obědu byla čočková polévka a špagety. Hlad byl veliký a špagety jsou u dětí TOP. Jedině Radim není velký jedák a ani plavání ho nevyhladoví. Zato Amálka dnes snědla talíř polévky a kopici špaget.

Odpolední plavání bylo zaměřené na překonávání obtížných situací při pádu do vody. Skoky, potápění a plavání v oblečení. Šlapání vody na vytrvalost.

Zítra výlet do Vyšného a na koníčky k mlýnu. Tak ahoj zítra.

ČTVRTEK 12.7.2012

Dnes nás čekal výlet do Vyšného, Lazce a na koníčky k mlýnu. Lazec jsme vynechaly a pustily se naučnou stezkou přes Vyšenské kopce. Děti poznávaly faunu a floru v okolí Vyšného. Cesta byla dlouhá a plná broučků, mušek, motýlů, larev, šneků, hub... Obzvlášť Ivuška si to užila. Zastavila a těšila se snad ze všeho co se jen trochu hýbalo. Obdivuhodné. K mému překvapení mnoho dětí poznávaly kytičky a broučky, které jsme potkávaly. Měly velký zájem o všechno kolem nich. Za chvilku jsme byly u koníčků a viděly dokonce 4 měsíční hříbátko Sunny. Vojta přinest suchý chleba a některé děti krmily i ty největší koně. Za hodinu se nám povedlo přesvědčit plaváčky že už musíme jít a vydaly se Dobrkovickou cestou k bazénu. Prosím ještě rodiče, aby prohlédly děti kvůli klíšťatům. Děkuji.

V jednu jsme už byly na bazénu a vychutnávaly si výborný oběd. Gulášová polévka a nudle s tvarohem. Po obídku slíbená siesta. Vojta přečetl všeználka a některé děti, unavené z výletu, chvilku zdřímly.

Z domnění, že děti jsou unavené, nás vyvedla odpověď na otázku jestli chtějí ještě do bazénu. Hádejte co Ti nezmaři řekli. Ano, přesně to jak říkáte : "ANOOOOOOOOO". Takže ještě hodinka ve vodě a radost z příchodu rodičů.

Zítra plavecká a atletická olympiáda.

To krásné auto na konci jsem si nemohla odpustit. Děti mi slíbily že mi takové koupí. Milé děti. Mám je moc ráda.

 

Zuzka, Lenka, Jana, Zita a Mirka.

 
   

  BABY CLUB MEDÚZKA - Mgr. Zuzana Danielisová      mobil: +420 728 828 605    e-mail: meduzka.zuzka@gmail.com